02 May 2014
Mayıs 2, 2014

Boyanın Yüzeye Uygulanması

0 Yorum

İtalyan boyada su bazlı boyalar gibi rulo veya düz fırça sadece yüzeye ilk katı atarken kullanılır. İtalyan boyanın pek çok uygulama tekniği vardır. İlk katın duvar yüzeyine uygulanmasından sonra desenli süngerleri ya da desenli rulolar ile duvara istediğiniz şekilde efektler verebilirsiniz.

İtalyan dekoratif boya klasik boyadan daha çok bir duvar kağıdı kaplaması gibi evinize zengin görünüm kazandırır. Riflessi güderi mala, deniz süngeri, plastik spatula, efekt rulo ve güderi gibi çeşitli araçlar ile uygulanabilir. Elde etmek istediğiniz görünüme göre inceltip kat kat kullanabilirsiniz.

Fırça ile uygulamada duvarlarınıza üç boyutlu görünüm kazandırabilirsiniz. Plastik spatulayla uygulama ise öncelikle riflessiyi fırça ile bir kat sürünüz, sonra ürün kurumadan spatulayla boyaya çeşitli efektler vererek düzenleyebilirsiniz. Riflessi astar olarak değişik renklerin üzerine uygulanarak farklı transparan yapısı ile değişik görünümler elde edilebilir. Desenli rulo yardımıyla da evinizin duvarlarına kaplama benzeri desenler verebilirsiniz.